Strona Główna Calibra Klub
Klub miłośników motoryzacji

Strona glowna  Szukaj  Uzytkownicy  Zarejestruj sie  Zaloguj sie 
 Ogłoszenie 

Logowanie do forum odbywa sie za pomoca adresu e-mail.

Problemy z dostepem do forum prosze zglaszac na maila administracja [ malpka ] calibraklub [ kropka ] pl



Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
karpiusce 
Klubowicz




Silnik: c20ne
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 50
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-04-02, 12:04   szyberdach

moglby ktos opisac jak wyciagnac szyberdach? co go trzyma i gdzie sa srubki tak bym mogl to spowrotem bez problemu zalozyc
 
 
yano 
Klubowicz





Silnik: C20XE emerytstajl
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 652
Skąd: żywiec
Wysłany: 2011-04-02, 22:01   

Łoj...
Ogólnie problemu nie ma z wyciągnięciem samego szyberdachu, ale trzeba się najpierw przebić przez podsufitkę... najlepiej kątówką :P
A poważnie, najpierw musisz pościągać listwy boczne w środku (trochę ciężko się je potem zakłada ale trochę poćwiczysz to się nauczysz), potem odkręcasz te listwy przy pasach, te co jest regulacja pasów na nich.
Potem musisz pościągać daszki przeciwsłoneczne, wyjmujesz lampkę, zdejmujesz tą ozdobną uszczelko nakładkę w dziurze od szybra (ta pod kolor podsufitki), pod nią będą metalowe podłużne uchwyty, poodginaj i wyjmij (służą one do trzymania podsufitki do blachy).
U mnie tego nie było, ale z tyłu, przy klapie jest mocowanie, pod podsufitką, chyba jakiś uchwyt od wewnątrz... nie wiem, ja tego nie miałem, ale zerknij tam. To chyba wszystko żeby wyjąć podsufitkę. Wyjmujesz ją przez bagaj.
Potem odkręcasz cztery śruby, te którymi reguluje się położenie góra/dół szybra, z tyłu szybra są jeszcze trzy albo cztery śrubki na pewno ich nie przeoczysz..
GudLac :)
_________________
nowy projekt :)
http://forum.muratordom.p...C3%B3b-to-sam-)
 
 
 
karpiusce 
Klubowicz




Silnik: c20ne
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 50
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-04-02, 22:08   

dzieki yano, troche roboty jest po to by tylko wyczyscic syf pod szybrem :/
 
 
yano 
Klubowicz





Silnik: C20XE emerytstajl
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 652
Skąd: żywiec
Wysłany: 2011-04-02, 22:13   

myślałem że chcesz wymieniać...
jak chcesz przetkać wężyki, to dojdziesz bez ściągania szybra, w sumie rynny wyczyścisz też bez ściągania, wystarczy go otworzyć i z góry looknąć :)
_________________
nowy projekt :)
http://forum.muratordom.p...C3%B3b-to-sam-)
 
 
 
karpiusce 
Klubowicz




Silnik: c20ne
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 50
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-04-02, 23:40   

do tylnej czesci zbytnio nie ma dostepu i podsufitke na szyberdachu chcialem zdjac zeby wyczyscic, teraz szukam w necie jakiejs nowej uszczelki bo obecna juz jest sparciala
 
 
Kora 
Moderator





Silnik: fał sześć powróciło
Wiek: 36
Dołączyła: 30 Mar 2009
Posty: 1423
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2011-04-03, 12:18   

Znaleźć nową będzie graniczyło z cudem.
W takich samochodach tkwi jedna zasada " póki się nie spierdzieli to nie ruszasz".
Od uszczelki się zacznie, na źle zamontowanym ponownie szyberdachu się skończy i wiecznie kapiącej CI wodzie na głowę.
_________________
" Niektórzy są wiecznie niezadowoleni. Kiedy mają niewiele, chcą więcej. Jeśli mają dużo, chcą jeszcze więcej. A kiedy już to osiągną, tęsknią za prostym, skromnym życiem".
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group