Strona Główna Calibra Klub
Klub miłośników motoryzacji

Strona glowna  Szukaj  Uzytkownicy  Zarejestruj sie  Zaloguj sie 
 Ogłoszenie 

Logowanie do forum odbywa sie za pomoca adresu e-mail.

Problemy z dostepem do forum prosze zglaszac na maila administracja [ malpka ] calibraklub [ kropka ] pl



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kiler 2015-04-20, 21:47
Autor Wiadomość
slawkoman 
Świerzop




Silnik: 2.0 8v C20NE
Wiek: 28
Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 26
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2015-04-20, 21:42   Coś stuka pod pokrywą zaworów :( Pomóżcie! :(

Witam, otóż mam problem...od jakiegoś czasu słyszałem lekkie stuki na wolnych obrotach. Myślałem, że to obudowa rozrządu coś rzęzi, bo wymieniałem rozrząd i szukałem winy w tym, że nie dokręciłem...ale nie mogłoby to być takie proste...ostatnio zrobiłem trasę około 400 km, cieszyłem się, że niezawodnie mnie zawiozła i o dziwo spaliła mi niżej niż 7 litrów, ale nie o tym mowa...kilka dni później wjeżdżam na posesję i zaczęło coś stukać że aż przy włączonym radiu usłyszałem..na wolnych obrotach słychać było, albo jak spadała z obrotów około 1,200 obrotów. Obczaiłem tą osłonę, ale to jednak nie ona...tak z głupoty otworzyłem korek wlewu oleju i zobaczyłem końcówkę krzywki wałka rozrządu, która jest porysowana, jakby ją papierem ściernym przejechał :( ...więc stawiam, że to niestety to tak hałasuje...teraz tylko pytanie, bo może mieliście już z tym do czynienia...Myślicie, że do wymiany mam cały wałek rozrządu, bo niby krzywka nie wygląda na bardzo zjechaną, ale jednak jest to rzecz nie naprawialna...No i gdzie polecacie kupić taki wałek, bo z tego co wiem, to nowego już nie kupię..:/ może nawet ktoś ma po rozbiórce cali.. Ale od czego mi się to mogło stać, skoro mam tylko 160 tyś przejechane? Olej wymieniany regularnie 5W40 także ewentualne zabrudzenia nie wchodzą w grę..:( proszę o odpowiedź i pomoc, jeżeli coś jesteście w temacie. Pozdrawia załamany calibrowicz! :(
 
 
Kiler 
Admin CK





Silnik: X25XE
Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 2074
Skąd: M-ce
Wysłany: 2015-04-20, 21:46   

Najlepiej bedzie sciagnac pokrywe i wtedy ocenic co jest pod pokrywa.
Po walek uderz do Gutka i Dembona, moze maja z silnika przeznaczonego na czesci.

PS. przenioslem do odpowiedniego dzialu :P
_________________


Status: ...
 
 
 
slawkoman 
Świerzop




Silnik: 2.0 8v C20NE
Wiek: 28
Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 26
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2015-04-20, 22:03   

Oka, dziękuje! :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group