Strona Główna Calibra Klub
Klub miłośników motoryzacji

Strona glowna  Szukaj  Uzytkownicy  Zarejestruj sie  Zaloguj sie 
 Ogłoszenie 

Logowanie do forum odbywa sie za pomoca adresu e-mail.

Problemy z dostepem do forum prosze zglaszac na maila administracja [ malpka ] calibraklub [ kropka ] pl



Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
yano 
Klubowicz





Silnik: C20XE emerytstajl
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 652
Skąd: żywiec
Wysłany: 2011-02-19, 20:09   Spawarka

Jako, że dziś wreszcie miałem czas na testowanie mojego najświeższego zakupu, podzielę się wrażeniami, tym bardziej, że nasze samochody często wołają o różne naprawy blacharskie (nie wspomne o lakierniczych), coś takiego może się przydać w garażu każdego domorosłego mechanika :)
Spawarka typu: półautomat MIG/MAG Sherman DualMig 130l



Spawarka jest najtańszą dostępną wersją, w zestawie posiada:

Uchwyt spawalniczy 2m
Przewód masowy podobnej długości
Tarcza+młotek spawalniczy
Szpulka drutu samoosłonowego 0,45 kg 0,8mm
Szpula drutu typu SG2 5KG 0,8mm
Reduktor
Butla CO2 6K

Jako, że jest to tani zestaw, ma plusy i minusy.

Na + :

-Zestaw zawiera wszystko co jest potrzebne do natychmiastowego podłączenia, czyli otwieramy pudełko, podłączamy i już można spawać.

-Spaw, po odpowiednim ustawieniu parametrów, wychodzi dosyć ładny, nie ma po przecięciu spawu pęcherzy powietrza (o dziwo).

-Szpulka drutu samoosłonowego, wystarczy zmienić bieguny. Przyda się kiedy w nieoczekiwanym momencie zabraknie gazu, lub drutu miedzianego. Spawa się nim nie gorzej jak zwykłym w osłonie co2, ale jest mało wydajny.

-Podajnik drutu, jak na tak tani sprzęt, bardzo dobry,płynnie wysuwa i nie ma z nim problemów. Nie wiem na jak długo starczą te teflonowe kółeczka ale na razie jest wielkie OKEJ

-Spokojnie można nim spawać punktowo, czyli to co nas najbardziej interesuje przy spawaniu blachy, wtapia w materiał, ale trzeba uważać żeby nie przetopić:)

-Nie grzeje się tak bardzo, żeby co minute trzeba było robić przerwy na ostudzenie. Bezstresowo starcza do domowych prac

-Nie trzeba martwić się że popali nam bezpieczniki w domu :P podłącza się go do sieci 230V



A teraz minusy, bo też niestety są:

-największym jest, przy najmniej dla mnie reduktor, brak zegarków wymaga od nas ustawienia "na oko" i jeżeli ktoś nie ma choć minimalnego doświadczenia, może mieć problem

-brak łańcuszka do zamocowania butli do miga, użyłem sznurka na pranie mojej żony :P

-Mig w stosunku do butli jest zbyt lekki i spawarka lubi się opierać na podstawce pod tą że butle, przechyla się.

-Możliwość spawania najgrubszych blach max 4mm i to trzeba już nieźle przytopić

-w moim zestawie brakowało złączki do podłączenia przewodu z reduktora do spawarki, chyba zapomnieli... dobrze, że mam pracę jaką mam i nie musiałem kupować :P

-maska, szczotka, i ten pseudo młotek, że tak powiem badziewne... ale na siłę można z nich korzystać

-w sumie krótkie przewody, trzeba go ze sobą wszędzie ciągnąć :P

- brak opcji wymiany przewodu spawalniczego, więc jeżeli go przypadkiem przerwiemy, to po ptokach


Jak widać, jak na tak tanią spawarkę nie jest źle, zamiast płacić blacharzowi za materiał, sprzęt który kupił i oczywiście musi mu się co najmniej potrójnie zwrócić,( nie mam jeszcze takiej potrzeby!) mogę wspawać sobie: podłogę, progi, i parę innych niewidocznych rzeczy (z nadkolami już sobie raczej nie poradzę, nie umiem malować :P
Porównanie mam z profesjonalnym migiem którym spawam obecnie w pracy Bester 350A :chillout:

Sprzedający na allegro, szybka dostawa i brak jakichkolwiek problemów!!
http://allegro.pl/show_us...php?uid=1080569
_________________
nowy projekt :)
http://forum.muratordom.p...C3%B3b-to-sam-)
 
 
 
Dziejko 
Świerzop




Silnik: C20NE
Wiek: 55
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 5
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2011-04-25, 18:44   

Tak jak za cenę 625,00zł to napewno sprzęt nie naj gorszej jakości ,zupełnie wystarczający do napraw blacharki samochodowej we własnym zakresie sam zresztą używam EINCHEL SGA 145TURBO mam go już ładnych kilka lat i nadal działa bezawaryjnie jedyny mankament to słaby wygląd ,natomiast co do zintegrowanej rękojeści spawalniczej to nie problem bo bez problemu można wymienić na nową (ja taką zakupiłem na giełdzie w Gliwicach i samodzielnie wymieniłem z powodu niesprawnego zaworka gazu ) . Pozostaje mi tylko życzyć koledze zadowolenia i kilometrów dobrych spawów i bezawaryjnej pracy.
 
 
Kiler 
Admin CK





Silnik: X25XE
Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 2074
Skąd: M-ce
Wysłany: 2014-12-12, 13:49   

A ja zakupilem Shermana dualmig 160, od tego samego sprzedajacego co yano



Darmowa przesylka Siodemka, bulta CO2 6Kg w zestawie.

Reduktor w zestawie ma zegary, sa pasy do zamocowania butli.

Waz do przylaczenia butli dostalem ale cybantow nie :( Dobrze ze mialem :P

Maska poleciala do kosza, mloteczek tez.
_________________


Status: ...
 
 
 
yano 
Klubowicz





Silnik: C20XE emerytstajl
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 652
Skąd: żywiec
Wysłany: 2014-12-13, 21:59   

Życzę bezawaryjnej pracy. Moja spawareczka niedawno pospawała mi zbrojenie na cały dom :)
I dalej działa ;-)
_________________
nowy projekt :)
http://forum.muratordom.p...C3%B3b-to-sam-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group