To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Calibra Klub
Klub miłośników motoryzacji

Techniczne - szyberdach

karpiusce - 2011-04-02, 12:04
Temat postu: szyberdach
moglby ktos opisac jak wyciagnac szyberdach? co go trzyma i gdzie sa srubki tak bym mogl to spowrotem bez problemu zalozyc
yano - 2011-04-02, 22:01

Łoj...
Ogólnie problemu nie ma z wyciągnięciem samego szyberdachu, ale trzeba się najpierw przebić przez podsufitkę... najlepiej kątówką :P
A poważnie, najpierw musisz pościągać listwy boczne w środku (trochę ciężko się je potem zakłada ale trochę poćwiczysz to się nauczysz), potem odkręcasz te listwy przy pasach, te co jest regulacja pasów na nich.
Potem musisz pościągać daszki przeciwsłoneczne, wyjmujesz lampkę, zdejmujesz tą ozdobną uszczelko nakładkę w dziurze od szybra (ta pod kolor podsufitki), pod nią będą metalowe podłużne uchwyty, poodginaj i wyjmij (służą one do trzymania podsufitki do blachy).
U mnie tego nie było, ale z tyłu, przy klapie jest mocowanie, pod podsufitką, chyba jakiś uchwyt od wewnątrz... nie wiem, ja tego nie miałem, ale zerknij tam. To chyba wszystko żeby wyjąć podsufitkę. Wyjmujesz ją przez bagaj.
Potem odkręcasz cztery śruby, te którymi reguluje się położenie góra/dół szybra, z tyłu szybra są jeszcze trzy albo cztery śrubki na pewno ich nie przeoczysz..
GudLac :)

karpiusce - 2011-04-02, 22:08

dzieki yano, troche roboty jest po to by tylko wyczyscic syf pod szybrem :/
yano - 2011-04-02, 22:13

myślałem że chcesz wymieniać...
jak chcesz przetkać wężyki, to dojdziesz bez ściągania szybra, w sumie rynny wyczyścisz też bez ściągania, wystarczy go otworzyć i z góry looknąć :)

karpiusce - 2011-04-02, 23:40

do tylnej czesci zbytnio nie ma dostepu i podsufitke na szyberdachu chcialem zdjac zeby wyczyscic, teraz szukam w necie jakiejs nowej uszczelki bo obecna juz jest sparciala
Kora - 2011-04-03, 12:18

Znaleźć nową będzie graniczyło z cudem.
W takich samochodach tkwi jedna zasada " póki się nie spierdzieli to nie ruszasz".
Od uszczelki się zacznie, na źle zamontowanym ponownie szyberdachu się skończy i wiecznie kapiącej CI wodzie na głowę.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group