Strona Główna Calibra Klub
Klub miłośników motoryzacji

Strona glowna  Szukaj  Uzytkownicy  Zarejestruj sie  Zaloguj sie 
 Ogłoszenie 

Logowanie do forum odbywa sie za pomoca adresu e-mail.

Problemy z dostepem do forum prosze zglaszac na maila administracja [ malpka ] calibraklub [ kropka ] pl



Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Dj_Mario 
Świerzop
Hanys :)





Silnik: 2.0
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 36
Skąd: M-ce-Kros.Odrz
Wysłany: 2010-03-09, 18:00   Wybuchy na filtrze powietrza

Siemka . No i wynikl nastepny problem :):) Po wywaleniu NOS-a z Cali zaczelo mi strzelac tak mocno ze rozwalilo mi pokrywe filtra powietrza . Po zamontowaniu nowej pokrywy dalej jest to samo . W zwiazku z tym mam pytanie , dlaczego ????:(:(:( Sprawdzilem wszystko co jest zwiazane z powietrzem , czy nie dostaje gdzies glupiego lewego powietrza . Wszystko O.K , ale nie dogrzewa mi sie silnik , czy to moze byc przyczyna ?? Dzieje sie tak na gazie , bo mam instalacje ze wzgledu na oszczednosci :):) :) Miesiecznie okolo 4 tys km :) . Pozdrawiam i czekam na odpowiedz .
 
 
 
samoyeds 
ZBANOWANY




Silnik: C20NE
Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 40
Skąd: Katowice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2010-03-09, 23:43   

Wyreguluj gaz i uszczelnij dziury po nitro... sprawdź tez elektrykę bo gdzieś ci przebicie na kolektor idzie ze gaz dostaje wcześniejszego zapłonu... na razie to tyle. sprawdź to jak nie pomoże to będziemy sprawdzać dalej :)

Pzdr
_________________
Bez ognia, bez treści, bez idei, bez polotu wszystko stanie się tylko rutyną i szablonem...
 
 
Dj_Mario 
Świerzop
Hanys :)





Silnik: 2.0
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 36
Skąd: M-ce-Kros.Odrz
Wysłany: 2010-03-12, 09:38   

Dziur po NOS-e juz nie ma wymienilem wszystko , elektryk powiedzial ze tez z jego strony wszystko gra :) . Jeszcze tylko regulacja gazu zostala , a tak na marginesie ma ktos gorna pokrywe filtra powietrza z miejscem na przeplywomierz ??
 
 
 
Semena 
Wymiatacz forum





Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 06 Kwi 2008
Posty: 3794
Skąd: smoczygród
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-03-12, 16:11   

Mario powiem Ci że od kiedy w mojej cali zniknęło nitro również mam nie wyjaśnione dziwne rzeczy,szczególnie właśnie z gazem - choć z tym gazem jak dobrze pamiętam były cyrki od samego początku.Wymieniłam zawór,wyregulowałam gaz .Na szczęście wybuchów nie miałam,ale ciężko jeździła na gazie,po tankowaniu nie chciała się przełączyć,a teraz mam odcięcie pompy paliwa :mrgreen:
Po rezygnacji z inst nitro wszystko było wymieniane więc nie wydaje mi sie by nitro miało coś wspólnego z tym wszystkim.
jak dobrze pamiętam to takie strzały miałam w złomiku i powodem tego było kijowa przepływka
_________________
Ktoś pogniótł mi skrzydła,Zabrał aureole,Pobrudził ręce...Byłam kiedyś aniołem,Pamiętasz?Dziś nie potrafie nawet,Powiedzieć gdzie leży niebo . . .
 
 
 
Dj_Mario 
Świerzop
Hanys :)





Silnik: 2.0
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 36
Skąd: M-ce-Kros.Odrz
Wysłany: 2010-03-13, 11:10   

Mnie po wymianie wszystkich elementow ktore byly przerabiane pod nitro chodzila Calineczka dobrze przez okolo 1 miesiac , teraz tylko wyszlo to szczelanie . Wczoraj uszczelnilem dobrze pokrywe filtra powietrza i przejechalem okolo 100 km , nic sie nie stalo :):) Ale rowniez zakrylem wlot na zderzaku od chlodnicy bo samochod nie mogl mi sie zagrzac do 90 st. , moze te dwie przyczyny daly taki efekt . Pompe paliwa to zaraz jak kupilem Caline przerobilem pod osobny wylacznik .

Dziekuje za porady
 
 
 
Semena 
Wymiatacz forum





Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 06 Kwi 2008
Posty: 3794
Skąd: smoczygród
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-03-14, 01:00   

no to teraz tylko cieszyć się z jazdy ;-)
_________________
Ktoś pogniótł mi skrzydła,Zabrał aureole,Pobrudził ręce...Byłam kiedyś aniołem,Pamiętasz?Dziś nie potrafie nawet,Powiedzieć gdzie leży niebo . . .
 
 
 
Dj_Mario 
Świerzop
Hanys :)





Silnik: 2.0
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 36
Skąd: M-ce-Kros.Odrz
Wysłany: 2010-03-14, 12:14   

No niestety wczoraj po wieczornym kursie :):) znowu robi sie to samo , bede musial chyba jechac do gazownika niech sprawdzi wszystko , filtr z gazu juz wymienilem wiec tylko kontrola komputerowa i regulacja gazu :)
Ostatnio zmieniony przez Dj_Mario 2010-03-14, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Semena 
Wymiatacz forum





Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 06 Kwi 2008
Posty: 3794
Skąd: smoczygród
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-03-14, 18:27   

Sefcio pamiętasz ja w złomiku miałam to samo co mi tak strzelała - pamiętasz co było przyczyną i co zrobiłeś że przestała ??
Jarek1111 też mi pomagał uporać się z gazem
i dzięki ich pomocy nie miałam więcej takich problemów

jak tylko uda mi się uruchomić białą cali będę musiała się umówić na kolejne odwiedziny
_________________
Ktoś pogniótł mi skrzydła,Zabrał aureole,Pobrudził ręce...Byłam kiedyś aniołem,Pamiętasz?Dziś nie potrafie nawet,Powiedzieć gdzie leży niebo . . .
 
 
 
jarek1111
Świerzop




Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 16
Wysłany: 2010-03-14, 21:42   

wymień świece lub zmniejsz odstęp na nich
aa i sprawdz ten wąż gumowy między kolektorem a przepływką
u semeny była rozjebana klapa przeciwwybuchowa
 
 
Dj_Mario 
Świerzop
Hanys :)





Silnik: 2.0
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 36
Skąd: M-ce-Kros.Odrz
Wysłany: 2010-03-14, 21:56   

Swiece sa ok , jeszcze moze kable zmienie na inne , waz gumowy jest dobry , ta klapka jest troszke wklesla ale trzyma . Zobacze jutro jak wyjade , zrobilem dzisiaj jeszcze maly eksperyment z pokrywa filtra , szparki zakleilem silikonem :):) zobaczymy co bedzie . Moze jeszcze kupie nowa pokrywe filta .
 
 
 
jarek1111
Świerzop




Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 16
Wysłany: 2010-03-14, 21:58   

a odstep na świecach jaki masz pewnie ze 2mm
 
 
Dj_Mario 
Świerzop
Hanys :)





Silnik: 2.0
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 36
Skąd: M-ce-Kros.Odrz
Wysłany: 2010-03-14, 22:07   

teraz ci nie powiem ale chyba jakos tak . Z tym ze swiece pala dobrze bo poznac po nagarze na nich . Teraz jeszcze jak przelacze z benzyny na gaz to zaczyna mi przerywac tak jak by iskra gdzies skakala . Tak jak pisalem sprobuje z tymi kablami teraz cos zrobic .
 
 
 
Semena 
Wymiatacz forum





Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 06 Kwi 2008
Posty: 3794
Skąd: smoczygród
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-03-14, 23:42   

dzięki Jarku :mrgreen: Ty to masz pamięć hehehe
_________________
Ktoś pogniótł mi skrzydła,Zabrał aureole,Pobrudził ręce...Byłam kiedyś aniołem,Pamiętasz?Dziś nie potrafie nawet,Powiedzieć gdzie leży niebo . . .
 
 
 
jarek1111
Świerzop




Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 16
Wysłany: 2010-03-15, 14:22   

hii niom pisze ci semena wyrażnie że coś tam porobiłem i jest oki
wiec ci mówi zmniejsz odstęp na świecachj na 0,6mm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group