Strona Główna Calibra Klub
Klub miłośników motoryzacji

Strona glowna  Szukaj  Uzytkownicy  Zarejestruj sie  Zaloguj sie 
 Ogłoszenie 

Logowanie do forum odbywa sie za pomoca adresu e-mail.

Problemy z dostepem do forum prosze zglaszac na maila administracja [ malpka ] calibraklub [ kropka ] pl



Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Semena 
Wymiatacz forum





Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 06 Kwi 2008
Posty: 3794
Skąd: smoczygród
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-08-17, 20:26   cali świruje na PB

od kilku dni mam problem z cali na benzynie
przy odpalaniu nie trzyma obrotów i wówczas za chiny nie idzie przełączyć na gaz,wskazówka szaleje na obrotomierzu jak w motorze. Gdy silnik jest zimny obroty się normują,włączam gaz i jadę,ale tylko do 3 tyś. obrotów bo potem znów wskazówka szaleje i lata sobie na wysokich obrotach a silnik pracuje normalnie tak jak przy 3 tyś. :-/ gdy chcę auto rozpędzić auto nie ma siły jechać,zaczyna jakby szarpać.Gdy wjadę w jakąś większą dziurę cali gaśnie podczas jazdy i nie utrzymuje obrotów,gaśnie i nie chce przełączyć na gaz bo też gaśnie :-/ to samo jest gdy zgaszę auto i nie zdąży wystygnąć silnik ten sam problem.Na gaz nie przełączy,długo muszę czekać by złapała obroty na benzynie i w czasie jazdy znów nie jedzie powyżej 3 tyś. obrotów

co się z nią dzieje?? czy to faktycznie ten czujnik wału korbowego ? rozrząd? czy może głowica bo silnik ostatnio się coś poci ???????
pomóżcie bo już sił mi brakuje,z każdym dniem mam jej coraz bardziej dość od maja znowu jakieś fatum nad nią wisi :cry:
_________________
Ktoś pogniótł mi skrzydła,Zabrał aureole,Pobrudził ręce...Byłam kiedyś aniołem,Pamiętasz?Dziś nie potrafie nawet,Powiedzieć gdzie leży niebo . . .
 
 
 
Bartek 
Klubowicz




Silnik: 20SEH
Wiek: 46
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 930
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2009-08-20, 04:53   

Nie ciągnie lewego powietrza ?
_________________
Moje cacuszko.
 
 
Semena 
Wymiatacz forum





Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 06 Kwi 2008
Posty: 3794
Skąd: smoczygród
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-08-20, 09:22   

nie wiem
wczoraj jechała normalnie,choc depnoć nie bardzo sie da :-/
_________________
Ktoś pogniótł mi skrzydła,Zabrał aureole,Pobrudził ręce...Byłam kiedyś aniołem,Pamiętasz?Dziś nie potrafie nawet,Powiedzieć gdzie leży niebo . . .
 
 
 
sąsi
[Usunięty]



Wysłany: 2009-08-20, 20:41   

Ja piernicze Aga.
Z tym silnikiem nigdy nie miałem problemu.
Zawsze palił i chodził jak zegarek.
Ja na tym rozrządzie przejechałem 8tys km do czasu jak Wujaszek kupił silnik.
Nie sądze że to rozrząd. To musi byc cos z tym pierd..... Gazem. Tak mysle.
Ja nie wiem to naprawde jakies fatum. Pierw padł Ci alternator, rozrusznik a teraz takie problemy.
Głupio się czuje z tym! U mnie przez 3 lata jak na nim jeździłem nie było żadnej awari.
Fakt że nie miałem Gazu!
A teraz takie cos. :( :(:(
 
 
Semena 
Wymiatacz forum





Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 06 Kwi 2008
Posty: 3794
Skąd: smoczygród
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-08-20, 23:51   

Karolku przecież to nie Twoja wina,coś jest nie teges i nikt nie wie co
u gazowników byłam i wyjechałam,chłopaki się mordowali 5 godzin,siedziałam im nad głowami i zrobili wszystko co mogli i zaraz po tym zaczęły się te problemy z benzyną
na gazie auto jeździ,dziś drugi dzień nie miałam niespodzianek,choć nadal ciężko jest ją odpalić na benzynie,wciąż nie trzyma obrotów,więc szybko ją przełączam i jadę,ale jest to cholernie denerwujące
pełny bak gazu,pełny bak benzyny i zastanawiam się czy do domu dojadę :-/

wspomniałam o rozrządzie,bo w złomiku miałam podobne objawy i to mi pierwsze co przyszło do głowy :-( ale nikt tego nie sprawdził jeszcze
po prostu mam już dość,bo od maja użeram się z nią i pomału zaczynam wątpić i co raz bardziej mam ochotę ją utopić w Wiśle :evil:
_________________
Ktoś pogniótł mi skrzydła,Zabrał aureole,Pobrudził ręce...Byłam kiedyś aniołem,Pamiętasz?Dziś nie potrafie nawet,Powiedzieć gdzie leży niebo . . .
 
 
 
Bartek 
Klubowicz




Silnik: 20SEH
Wiek: 46
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 930
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2009-08-22, 09:20   

Semena napisał/a:
co raz bardziej mam ochotę ją utopić w Wiśle :evil:


Calibre !?!?!? Chcesz bana ????!!!!
Żartuję oczywiście, bądź twarda jak prawdziwy Krakus, wszystko będzie dobrze - MUSI.
_________________
Moje cacuszko.
 
 
Semena 
Wymiatacz forum





Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 06 Kwi 2008
Posty: 3794
Skąd: smoczygród
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-08-22, 19:00   

będzie.tylko mi brakuje motywacji,za dużo tego na raz jak na moje możliwości :evil:
_________________
Ktoś pogniótł mi skrzydła,Zabrał aureole,Pobrudził ręce...Byłam kiedyś aniołem,Pamiętasz?Dziś nie potrafie nawet,Powiedzieć gdzie leży niebo . . .
 
 
 
Bartek 
Klubowicz




Silnik: 20SEH
Wiek: 46
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 930
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2009-08-22, 19:51   

Wiesz, jeżeli na gazie chodzi dobrze a na benzynie źle to zapewne jakaś pierdoła czyli albo ciągnie lewe powietrze albo silnik krokowy może przepustnica ? Coś już sprawdzałaś ?
_________________
Moje cacuszko.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group