To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Calibra Klub
Klub miłośników motoryzacji

Techniczne - autko zachowuje się jak żabka

Michu85 - 2014-07-19, 22:13
Temat postu: autko zachowuje się jak żabka
witam
kilka dni temu zauważyłem że po zamknięciu centralki autko samoczynnie się otwiera po kilku godzinkach, chciałem uniknąć nie proszonych gości wewnątrz auta więc zacząłem rozpinać aku i od tego momentu zaczął się mój problem :( po odpaleniu cali obojętnie czy zimna czy ciepła podczas jazdy dziwnie się zachowuje tak do 2,5 - 3 tysięcy dziwnie skacze zachowuje się jak żabka i ma mniej mocy po wyżej 3 tyś. jest to mniej wyczuwalne proszę o pomoc w diagnozie pozdrawiam Michu

Kiler - 2014-07-20, 03:15

Czesc, sprawdz bledy silnika ...
krychu - 2014-07-20, 08:29

a ile byl aku odlaczony? mialem podobnie :-( wystarczylo opiac aku na 30min (w moim przypadku stal prawie godzine) potem odpalilem i przez pare min sam sobie zwiekszal i zmniejszal obroty (oczywiscie wszystko dzialo sie na postoju). Jesli pomoze to trzeba sprawdzic bedy
Michu85 - 2014-07-20, 13:48

aku miałem rozłączone przez całą noc, widzę że bez kompa się nie obejdzie tylko zastanawia mnie czy to nie wróci przy następnym rozłączeniu :(
krychu - 2014-07-20, 17:47

no to musisz podlaczyc pod kompa
Kiler - 2014-07-20, 19:34

po co pod kompa ? Tu masz opis jak sprawdzic bledy http://www.forum.calibrak...topic.php?t=435
Zimek - 2014-07-21, 01:22

Kiler ten link jest dla ludzi którzy się na tym znają, przeciętny Kowalski nie będzie przecież kupował na Allegro interfejsu co by sobie samodzielnie podpinać auto do kompa. Jak dla mnie problem dotyczy tego samego o czym pisałem w moim poście, czyli chodzi o błędy 31 i 94. Michu podjedź na kompa i sprawdź, prawdopodobnie masz problem który ja miałem czyli błąd na czujniku położenia wałka rozrządu i brak sygnału prędkości obrotowej silnika. Po wykasowaniu błędów jak ręką odjął, choć i tak wspomniane czujniki wymienię :)
Kiler - 2014-07-21, 06:46

Zimek napisał/a:
Kiler ten link jest dla ludzi którzy się na tym znają, przeciętny Kowalski nie będzie przecież kupował na Allegro interfejsu co by sobie samodzielnie podpinać auto do kompa.


Ten link sluzy po to zeby nie kupowac interfejsu tylko za pomoca zwyklego spinacza zewrzec dwa piny w zlaczu diagnostycznym i sprawdzic bledy.
Bledy kasuje sie przez odpiecie akumulatora, proponuje odlaczyc akumulator na kilka godzin.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group