To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Calibra Klub
Klub miłośników motoryzacji

Techniczne - Sprzęglo...jakie do NE ?

Paku - 2011-03-19, 17:13
Temat postu: Sprzęglo...jakie do NE ?
Witam. cos mi sie zdaje ze moje sprzegielo sie juz powoli konczy ( moze zludzenie ) ale jezeli by tak mialo byc to zasieglem info mechanika co do ceny sprzegla iii


I sypnal mi ze są do NE 2 rodzaje.. jedno z LUKA kosztowaloby jakies 400 zl a to drugie tez z LUKA jakies 700 !!!

Wiec powiedzcie mi moze ktos juz wymienial sprzeglo w cali i podzieli sie info ??

Zamowilbym na allegro np ale jak sie okaze ze to jest akurat to 2 co niepasuje no to bedzie lipka :/

Kiler - 2011-03-19, 17:37

Czytaj w shoutboxie, Marek ma sprzeglo do NE :P
Meon - 2011-03-19, 18:02
Temat postu: Re: Sprzęglo...jakie do NE ?
Paku napisał/a:
Witam. cos mi sie zdaje ze moje sprzegielo sie juz powoli konczy ( moze zludzenie ) ale jezeli by tak mialo byc to zasieglem info mechanika co do ceny sprzegla iii


I sypnal mi ze są do NE 2 rodzaje.. jedno z LUKA kosztowaloby jakies 400 zl a to drugie tez z LUKA jakies 700 !!!

Wiec powiedzcie mi moze ktos juz wymienial sprzeglo w cali i podzieli sie info ??

Zamowilbym na allegro np ale jak sie okaze ze to jest akurat to 2 co niepasuje no to bedzie lipka :/


chcesz sprzęgło zgłoś się do mnie:D. 400 to i tak masz dużo mam z luka tańsze kompletne z łożyskiem 8-)
co do ilości sprzęgieł owszem są 2. Drugie jest bardzo rzadko spotykane w calibrze te, samo ne było też w omedze i vectrze może tam było stosowane to drugie droższe. :)

Paku - 2011-03-19, 19:14

Meon wiec raczej jestes pewien zemialbys akurat takie ktore pasowaloby jak ulal do mojej habety ? Bo nieechcial bym sie podczas montazu zalamac ze niepasi :(
Meon - 2011-03-19, 19:18

wszyscy którzy kupowali sprzęgło do 8v to im pasowało i nie było żadnych problemów :)
yano - 2011-03-19, 19:36

Paku, zobacz jaką masz skrzynie, możesz mieć f16 f18 itd, najlepiej po nr silnika dobrać, łożyska wszędzie takie same. Do ne możesz mieć też tarcze na płaskie koło, albo na garnkowe, montowane bodaj powyżej 93r.
Ostatnio widzę moda na nowe sprzęgła :P

Meon - 2011-03-19, 19:47

garnkowe czy płaskie to bardziej kojarzy mi się z xe niż ne :)
Paku - 2011-03-19, 20:00

Wszystko sie juz wyjasnilo :D Dzieki pomocy Meona :D
karpiusce - 2011-03-19, 20:45

yano, f16 i f18 maja raczej inne lozyska:/ kupilem jedno do f16 i jest calkiem inne niz te stare zatarte
yano - 2011-03-19, 20:55

czyli muszę zlikwidować mojego informatora...
Co dokładniej jest inne? wieloklin nie pasuje? czy inna średnica?
wracając do garnków... w nowszych ne też są garnkowe...

Meon - 2011-03-19, 21:16

hmm wiem że jak porównywałem sprzęgła do ne, z Adamem był osobiście po sprzęgło miałem oba droższe oraz tańsze. Niczym się od siebie dosłownie nie różniło, :-/ łożyska były te same tarcza sprzęgła w tym droższym miała by być niby o 2mm większa ale również była identyczna. Docisk też identyczny do porównania był Sachs i Luk :)
venixxon - 2011-03-20, 14:57

Ja wymieniłem sprzęgło w tydzień po kupnie Cali ale to było 2 lata temu zapłaciłem wtedy za kompletne sprzęgło Valeo(tarcza+łożysko+docisk) 450 zł.
Paku - 2011-03-20, 15:33

No mam nadzieje ze to sprzeglo ok Meona mi podejdzi , tylko znajac moje kaprawe szczęscie........ :/ No nic musze sprobowac tak jak pisalem Meon wezme to sprzegielko i zobaczymy czy podejdzie.
milimetr - 2011-03-21, 08:14

Sprzęgło z Luka z 297 zł i wszystko będzie dobrze. W listopadzie zakładałem i wszystko Gra. :thumbup: :thumbup:
Paku - 2011-03-24, 20:23

Jutro wielki dzien. rano sie okaze czy sprzeglo od Meona spasi. .......... mam wielka nadzieje ze bedzie oki.... :/ Jutro dam wam znac


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group