To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Calibra Klub
Klub miłośników motoryzacji

Techniczne - Sprężyny zawieszenia

AQUA - 2011-01-28, 22:59
Temat postu: Sprężyny zawieszenia
A więc tak... Mam okazje kupić sprężyny do przodu -40. Chciałam się dowiedzieć czy mogę je założyć do seryjnych amortyzatorów.
Abdul22 - 2011-01-29, 09:21

Aqua można spokojnie załżyć.
Anonymous - 2011-01-29, 10:04

Nie powinno się zakładać krótsze sprężyny na zwykłe amorki, ponieważ szybciej się zużyją i nie mają takiej samej charakterystyki tłumienia co amory sportowe (tzn. o skróconym skoku), skutki tego to powybijane kielich, szybko zużywające się amorki itd
Niby jest przyjęta reguła, że do -30mm można stosować seryjne amorki, ale zgłębiając się w ten temat nie polecam nikomu.
Jeśli Ci te wady nie przeszkadzają to śmiało zakładaj :)

AQua a do tyłu nie będziesz kupowała sprężyn? Bo jak z tyłu zostanie seria a przód -40 to będzie fatalnie wyglądało.

Bartek - 2011-01-29, 10:17

Karol nie przesadzaj, last-y fabrycznie miały seryjne amory i spręzyny -30. Aqua jak chcesz do seryjnych amorków to załóż włąśnie sprężyny z lasta, ja tak zrobiłem i bardzo ładnie to pracuje zachowując znośny komfort.
Ale jak zmieniasz sprężyny na twardsze to TYLKO KOMPLET, w przeciwnym wypadku na zakrętach będzie tyłem bujało i przód będzie się męczył bo będzie musiał nadrobić. Znam to z autopsji.

AQUA - 2011-01-29, 10:18

Ja i tak mam już to auto obniżone, ale nie wiem o ile. Wiem, że te sprężyny stare co ma to są ucięte.
Bartek - 2011-01-29, 10:19

Jak ucięte to tym bardziej musisz coś kupić zamiast nich i albo serię albo irmiego z lasta. Cięte sprężyny to katastrofa.
Meon - 2011-01-29, 10:27

już ci mówilem Aqua -30 wiecej nie bo będziesz musiała do dentysty chidzić częściej. :) Bartek mówi dobrze -30 to to jest kompromis pomiędzy wyglądem a komfortem :)
AQUA - 2011-01-29, 16:23

Na razie jeszcze z miesiąc lub dwa muszę pojeździć na starych, bo jestem po remoncie silnika i mam debet z kasą :-? . Karol mi kiedyś pisał, że do 8v pasują też sprężyny z leta. Mam do nich dostęp w pracy, więc może na takie się skuszę. Podobno są niższe niż fabryczne do mojej calibry.
jurekkk20 - 2011-02-07, 09:36

ja mam jakieś sportowe sprężyny ale tylko do przodu bo tylne pękły i zakładałem szwagrowi do cali seryjne bo oni jeżdżą z dzieckiem i nie chcieli sportowego zawiasu ale i sa chyba niższe od serii o zwój kolor czerwony jak byś była zainteresowana to pisz możemy się dogadać ile miał bym ci dopłacić do tych seryjnych lamp bo by mi sie lampy przydały:D pozdrawiam
AQUA - 2011-02-07, 16:11

Pw poszło...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group