To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Calibra Klub
Klub miłośników motoryzacji

Techniczne - Komputer pokladowy

Kiler - 2010-12-19, 17:48

Bartek napisał/a:

2. Nie potrzeba kodu źródłowego skoro można kupić gotowca z gwarancją.

Jedyny problem to cena :)


To tak samo jak ze zderzakami Lasta, juz je prawie wszyscy maja a kiedys to byl rarytas.
Te BC czeskie tez beda wiekszosc miec a moj bedzie rarytasem 8-)
Dla mnie satysfakcja jest zrobic cos od podstaw samemu a nie kupic gotowca :!:

Kora - 2010-12-19, 18:50

Właśnie kupić to nie sztuka, Łukasz ambitnie się do wszystkiego zabiera.
To tak samo jakby kupić ciasto i upiec domowe, różnica jest ogromna, nie tylko w smaku.

Grabarz - 2010-12-19, 18:52

Ej, ja lubię kupne ciasta.
Kora - 2010-12-19, 18:57

Grabek, to porównanie było.
Bartek - 2010-12-19, 19:09

Kiler masz rację, ale ja osobiście mam już dość samoróbek, one nigdy nie pasują wizualnie do reszty. Niestety takie realia, albo nie ma tego gdzie zmieścić, albo kolorystyka inna niż reszty itp. Ale ja mam trochę inne podejście bo pompuję kasę w calibrę jak debil :)
Kiler - 2010-12-19, 20:53

twoje webasto, climatronic itd. to tez samoroby.
Zreszta komputerek robie od podstaw wiec mam mozliwosc dopasowac opcje do swoich wymagan i wsadzic sobie wyswietlacz jaki mi sie podoba.

wozik - 2010-12-19, 21:14

Stworzenie ramki,badz czego kolwiek podobnego do tego komputerka i dopasowanie do deski tak aby wygladalo jak orginalne to najprostrze zadanie z tego wszystkiego
Kiler - 2010-12-19, 21:37

wozik napisał/a:
Stworzenie ramki,badz czego kolwiek podobnego do tego komputerka i dopasowanie do deski tak aby wygladalo jak orginalne to najprostrze zadanie z tego wszystkiego


Dokladnie, dlatego wybor wyswietlacza dla uzyskania efektu koncowego zostawie sobie na koniec ale raczej bedzie to jeden wyswietlacz dotykowy lub dwa zwykle male kolorowe wyswietlacze graficzne.

wozik - 2010-12-19, 21:52

Wyswietlacz taki jak w telefonie bedzie pasowal?Nie znam sie na tym kompletnie..ale fajne wyswietlacze i dotykowe maja LGkp500:P idealnie bym taki widzial w desce na dotyk hehe..
Kiler - 2010-12-19, 22:00

Taki wyswietlacz dotykowy:
wozik - 2010-12-19, 22:33

Chinszczyzna rzadzi:) Powodzenia!
Bartek - 2010-12-20, 00:31

Klimatronik już dawno poleciał z auta wpiz* i w jego miejsce wchodzi oryginalny, właśnie dla tego że wyglądał tak jak to zawsze wygląda - jak kupa.

Webasto ? oryginał z mercedesa rocznikowo tak samo jak calibra więc akurat pasuje i to praktycznie idealnie.

wozik napisał/a:
Stworzenie ramki,badz czego kolwiek podobnego do tego komputerka i dopasowanie do deski tak aby wygladalo jak orginalne to najprostrze zadanie z tego wszystkiego


Chętnie to zobaczę bo w teorii to zawsze brzmi fajnie a wygląda potem jak mój klimatronik.

Kiler nie ganię twojego pomysłu i wykonania bo jest fajne, ale niestety realia są inne i póki to jest zabawa połączona ze zdobywaniem doświadczenia to jest spoko, jak potem chcesz to wmontować by wyglądało jak oryginał to zwykle wymaga ogromnych zdolności manualnych, wiedzy z różnych dziedzin itp. Bo jak już uda ci się dopasować wyświetlacz do pozostałych (np wielkością pixli bo w przeciwnym wypadku też będzie INNY niż reszta), to przycisków nie dopasujesz i też będą się gryzły z resztą.
Życzę Ci szczeże powodzenia bo projekt jest mega, ale tylko wygłaszam swoje wątpliwości a zarazem mam nadzieję że sobie z tym poradzisz ;P

Kiler - 2010-12-20, 01:10

przyciski z fabrycznego bc zostana wykorzystane i z manetki to juz jest 6 przyciskow
milimetr - 2010-12-21, 03:41

szacun Kiler szacun - czekam na efekty, ale może miernik głupoty na drodze???? :superman:
Kiler - 2010-12-23, 12:25

Komputerek przy wylaczonym zaplonie jest w stanie spoczynku - domyslnie bedzie zegar z data.
Po przekreceniu zaplonu wlacza sie menu :P
- temperatura (dziala)
- czas (narazie brak) - czekam na elementy :D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group