To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Calibra Klub
Klub miłośników motoryzacji

Tuning zewnętrzny - Nowy Design lamp przednich w mojej Cali

Sebass - 2009-03-12, 00:32
Temat postu: Nowy Design lamp przednich w mojej Cali
Witam wszystkich :-)

Kolejnym etapem tuningu mojej Cali są przednie lampy:



Pomyślałem :idea: ,że z seryjnych też można zrobić cos ładnego nie koniecznie zastępować je Sonarami AE.



Projekt był juz od dawna w mojej głowie,ale jak wiadomo do wykonania daleko :-) Powoli zabrałem sie do pracy.Tak wiec pokolei do przeróbki poszły odblysniki, klosze, soczewki:

1) Seryjne kierunki i odbłysniki oklejone folią Carbonową,termoplastyczną pozostawienie chromu wokół soczewek i w części odbłysku światła lamp dlugich :




2) Zastapienie seryjnych soczewek H1 soczewkami H7 z Merca,zakupione od Zaora, soczewki halogenu H3 pozostały na swoim miejscu



3) Montaż zestawu ksenonów HID H7 o barwie 5000K



4) Ringi diodowe białe z regulacja jasności od Constructora z forum CT :



5) Następnie gładkie szkła lamp zaadaptowane z Sonarów:



Wszystko juz w komplecie:przymiarka,instalacja wszystkiego i pierwsze testy :





Jak Wam sie podoba?? :-D

Pasi - 2009-03-12, 08:33

Hm bardzo fajnie to wygląda! Podoba mi się!

Tylko odbłyśnik od drogowych mogłeś zostawić taki jaki był, bo teraz to one nie będą świecić jak świeciły....

Semena - 2009-03-12, 09:04

wspaniala robota,widzialamna zywo we wstecznym lusterku i prezentuja sie rewelacyjnie,ksenony sie nie umywaja.Sebasku kawal swietnej roboty,dopracowany w kazym szczegole.Brawa Ci sie należa
Sebass - 2009-03-12, 21:05

Pasi napisał/a:
Hm bardzo fajnie to wygląda! Podoba mi się!

Tylko odbłyśnik od drogowych mogłeś zostawić taki jaki był, bo teraz to one nie będą świecić jak świeciły....


Troszke względy estetyczne wzieły tutaj górę nad praktyką... ale przy ksenonie dlugie mi nie potrzebne, zostały tylko po to żeby na przeglądzie sie nie czepiali.

Dzięki Pasi i Semenko za miłe komenty :smilea:

Seweryno - 2009-03-12, 22:45

chyba jeden z lepszych pomysłow na lampy:)
a co do jakości świecenia to chyba zrobiłes najlepszą rzecz - soczewki H7 własnie z merola.
sam takie miałem -teraz je ma Semena i pluje sobie w brode bo AE swiecą gównianie...
pozdro

Sebass - 2009-03-13, 00:08

Wiesz Sewcio co do jakosci AE to raczej sie nie wypowiadam bo do orginałów Helli pod wzgledem wykonania pozostawiaja wiele do życzenia... odkręcajace sie soczewki itp. parowanie.. soczewka H7 w orginalnej lampie robi dobrą robotę na zwyklych żarówkach,a na ksenonach to juz bajka, daja ładne światło zaraz przed autem,jak i na dystans tak wiec nawet długie i halogeny są zbyteczne :-D przy tym układzie. Pozdrówka
Semena - 2009-03-13, 09:50

Potwierdzam słowa Sefcia :D normalnie elektrownia przed samochodem w porównaniu do seryjnych :D
darkstar - 2009-03-13, 15:12

Ja tez chce takie :!: :!: :!: :evil: :evil: :evil:
Tiger - 2009-03-14, 11:38

Zaje fajne oczka :D Ja też muszę zrobić coś w naszej bo coraz gorzej świecą
Semena - 2009-03-14, 19:28

dobre światła to podstawa
Sebass - 2009-03-14, 23:17

Semena napisał/a:
dobre światła to podstawa


Ostatnio jeden motocyklista mi powiedział:.."Dobre światła i głośny wydech to podstawa bezpieczenstwa na drodze!! " :mrgreen:

Semena - 2009-03-15, 10:15

hahaha święte słowa :D
nto_ - 2009-03-18, 07:37

Sebass fane fane to masz :P jak bedziesz zaczynal produkcje takich to jestem pierwszy ktory je zamawia :P
Sebass - 2009-03-19, 21:04

nto_ napisał/a:
Sebass fane fane to masz :P jak bedziesz zaczynal produkcje takich to jestem pierwszy ktory je zamawia :P


Jak coś to da sie zrobić Nto 8-)

Bartek - 2009-03-21, 08:23

Sebass napisał/a:
Wiesz Sewcio co do jakosci AE to raczej sie nie wypowiadam bo do orginałów Helli pod wzgledem wykonania pozostawiaja wiele do życzenia... odkręcajace sie soczewki itp. parowanie.. soczewka H7 w orginalnej lampie robi dobrą robotę na zwyklych żarówkach,a na ksenonach to juz bajka, daja ładne światło zaraz przed autem,jak i na dystans tak wiec nawet długie i halogeny są zbyteczne :-D przy tym układzie. Pozdrówka


Potwierdzam :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group