To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Calibra Klub
Klub miłośników motoryzacji

Techniczne - olej w filtrze powietrza

Tomek - 2008-10-05, 18:22
Temat postu: olej w filtrze powietrza
mam maly problem jestem tu nowy wiec prosil bym o rady wczoraj otworzylem filtr powietrza i byl troszke mokry i okazalo sie ze kolektor mam zawalony olejem i to wszystko idzie do filtra jaka moze byc tego przyczyna
Semena - 2008-10-05, 20:52

może kolega by sie najpierw przywitał,przedstawił.... bla bla bla a potem prosił o porade :roll:

a wracając do tematu to prawdopodobnie uszczelka pod głowicą bedzie do wymiany

Seweryno - 2008-10-06, 09:18

Witamy na forum.
Semenko obawiam sie ze nastraszyłaś niepotrzebnie nowego z tą uszczelką.

Najprawdopodobniej twój silnik najlepsze czasy ma juz za sobą, opisz ile tego oleju jest, ew. daj fote filtra z tej mokrej strony.
To że niewiele oleju ci poszło do filtra nieprzeszkadza w normalnym użytkowaniu oczywiście jeżeli z rury wydechowej niewydostają sie kłęby dymu.
Możesz równiez zmierzyć kompresje - to dużo powie na temat twojego silnika. Jezeli niemieszkasz daleko to zapraszam.

Pozdrawiam

Semena - 2008-10-06, 10:48

Sefciu mój drogi nie miałam zamiaru nikogo straszyć :-P pisze po prostu to co wiem z własnego doświadczenia :> najpierw ładnie pisząc plucie olejem,mokry silnik,filtr,kopcenie na czarno,łykanie oleju jak wody na kaca-hektolitrami,olej w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego,gotowanie,pękniecie nagrzewnicy,słaba kompresja, a na koniec zgon silnika
takie miałam skutki po zrobieniu 220 tysi
pomijam fakt regeneracji,bo to nic nie pomogło :-P
nowe serducho i kłopot z głowy na 3 lata :mrgreen:

Tomek - 2008-10-06, 19:25

sorki ze sie nie przedstawilem wiec mam na imie Tomek co juz wiecie od nie dawna mam male problemy z calinka chetnie bym przyjechal ale mieszkam troszke daleko jestem z Kroscienka N/D moze wiecie gdzie to jest ale zmienmy temat z rury leci mi bialy dym wiec co do tej uszczelki to moze i masz racje a tego oleju nie ma duzo jutro wam zrobie fotki i porzesle bo dzisiaj juz nie zdaze dzieki za pomoc
Semena - 2008-10-06, 19:34

Witaj Tomku :mrgreen:
mam nadzieje,że będziemy wstanie Ci pomóc-doradzić i że będziesz miło spedzał czas na naszym forum.
Naszym specjalistą jest świtny Sefcio,to złota raczka i głowa nie od parady,calinki zna lepiej niż własną kieszeń i ręcze,że na odległość da rady pomóc ;-)

Wujaszek - 2008-10-06, 19:39

Semenka na wszystko znajdzie lekarstwo
Tomek - 2008-10-06, 19:43

no ja tez mam nadzieje ze wszystko bedzie ok dzisiaj jak jechalem to nie zle sobie przejechalem spodem po asfalcie myslalem ze sobie cos urwalem ale tylko zachaczylem katalizatorem ktory mam zamiar wyciac ale jakos mi z tym schodzi
Semena - 2008-10-06, 20:42

wywal kata jak najpredzej,dusi auto
ja swój zostawiłam w szczecinie hihihi :diabeł:

Tomek - 2008-10-07, 17:29

no wlasnie taki mam zamiar ale nie moge znalesc czasu mam nadzieje ze na nastepny tydzien a koncu sie zbiore i go wytne :mrgreen:
Wujaszek - 2008-10-07, 22:30

pamiętaj ze katalizatory skupują jakieś skupy i wcale nie są takie tanie
Tomek - 2008-10-09, 17:46

no wlasnie wiem ze skupuja moj kumpel wycial katalizator i jakis gosciu kupil od niego ten katalizator i zaplacil mu za niego jakies 300 zl
Bartek - 2008-10-10, 14:18

A ja swój wyjyeb* za płot :D
Wujaszek - 2008-10-10, 22:11

to idz poszukać moze jeszcze gdzies tam leży zwsze to jakaś kasa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group