To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Calibra Klub
Klub miłośników motoryzacji

Techniczne - Rozrusznik

Szklana001 - 2008-07-07, 23:45
Temat postu: Rozrusznik
Cześć z tej strony Piotrek:)
Mam problemik z mojim koliberkiem:( prawdopodobnie siadł mi rozrusznik:(
Jak najlepiej sie za to wziąść bo nie mam książki do mojego samochodziku hehe
łatwiej będzie mi wymontować od spodu czy z góry??? bo na pierwszy rzut oka wydaje sie że lepiej bedzie od spodu:) Proszę o rady:):) Pozdrawiam

Seweryno - 2008-07-08, 08:32

siema
prosze cie uprzejmie przywitaj sie nowy użytkowniku.
skąd jesteś?itp.itd.

co do rozrusznika to najlepsze dojście jest od dołu.

"prawdopodobnie ci siadł" - a co sie dzieje - wogóle niekręci?
sprawdz wpierw przewody - może któryś sie przetarł/skorodował.
jaki masz silnik?

SnOOkie - 2008-07-08, 11:21

Jeśli masz kanał to tylko i wyłącznie od dołu :D Sam sobie odpowiedziałeś. Poza tym zastosuj się do 2 posta :-D
Szklana001 - 2008-07-10, 00:16

Siemanko. Jestem z Inowrocławia:P coliberka mam 2 rok. silnik 2.0 8v maly ale pocieszny:):) mysle ze to rozrusznik bo zakreci mi raz i staje :cry: na początku przeszlo mi przez glowe ze aku siada i rozrusznik nie ma sily zakrecic ale to nie to bo dalem prad z drugiego auta i to samo sie dzieje. moze to tylko tulejki albo szczotki bo naprawde cieżko mu idzie :-( ale zeby to sprawdzic musze najpierw rozebrac. dostep do kanalu mam takze sie zrobi. dzieki za podpowiedz :mrgreen: Pzdro
Seweryno - 2008-07-10, 15:19

skoro zakręci raz to niejest najgorzej (jak wtedy kręci? szybko wolno?)
a potem piszesz ze nic -ale wogóle echo czy kręci wolno?

Szklana001 - 2008-07-10, 19:00

No raczej jest echo:( bo zakręci raz bardzo ciezko i powoli.
drugi raz juz nie kreci wogole. cieszyl bym sie bardzo gdybym mogl naprawic ten stary
rozrusznik. bo nowy Bosch'a to koszt ok 650 zł :( :(:( znalazlem tez tanszy firmy na "L" nie pamietam jaka :P i jest kolo 350 ale jak oddam stary to bedzie po 290:):) taki male pocieszenie hehehe Pozdrawiam:):)

waldi - 2008-07-17, 22:17

Ja z rozrusznikiem juz mialem do czynienia, tak jak pisali wyżej najlepsze dojście jest od dołu,oczywiscie kanał bbbardzo przydatny, wtedy siadł mi automat, ale kupil od dlugiego uzywany rozrusznik i smiga do tej pory bez zarzutu...
Szklana001 - 2008-07-21, 01:24

Witam. Rozrusznik juz wymontowany i sprawdzony. za kanałem czekał bym jeszcze do piatku takze wyjalem go od gory:):) nie bylo tak zle i az tak ciezko:):) Poszedl elektromagnez:(:( jutro znaczy dzisiaj bede jezdzil i szukal. szczotki i cala reszta w stanie bdobrym:):) to mnie cieszy. bez elekt. rozrusznik kreci jak oszalały hehehe a z elekt. muli i ciezko mu jest dlatego tez stwierdzam ze to jest wina elekt. hehehe elekt styka i działa ale gubi gdzies prad na uzwojeniu... pozdrawiam:)

[ Dodano: 2008-07-22, 01:54 ]
hehehe coliberek sprawny hehehe dzieki wszystkim za podpowiedzi:):) na wszelki wypadek dalem nowy aku :P :P zeby mi pradu nie zabrakło:):) pozdro:)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group