Strona Główna Calibra Klub
Klub miłośników motoryzacji

Strona glowna  Szukaj  Uzytkownicy  Zarejestruj sie  Zaloguj sie 
 Ogłoszenie 

Logowanie do forum odbywa sie za pomoca adresu e-mail.

Problemy z dostepem do forum prosze zglaszac na maila administracja [ malpka ] calibraklub [ kropka ] pl



Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Bartek 
Klubowicz




Silnik: 20SEH
Wiek: 46
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 930
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2009-04-08, 19:14   Klimatronik

Po kolei:
Kupujemy ten układzik.
Będzie nam potrzebny jeszcze pistolet na gorący klej, ze dwie laski kleju, lutownica, cyna, i przyciski.
Ja wybrałem te przyciski. Wybór jest ogromny, kto co lubi.
Pamiętać należy tylko aby kupić przyciski NO (normally open), czyli takie, które w stanie spoczynku dają przerwę, po naciśnięciu zwarcie.
W sklepach elektronicznych można także kupić ramki montażowe do wyświetlaczy LCD (ciężko ale można :) ).
Jeżeli ktoś chce tak jak ja aby LCD był osobno to kupuje taśmę 14 żyłową wraz z zaciskowymi wtyczkami + gniazda.
Składamy cały układ w/g schematu i opisu załączonego w instrukcji. Montujemy gdzie kto chce, ja wybrałem miejsce popielniczki.


Tak wygląda zmontowany układ:


Przyjżyjcie się tasiemce jak jest zaciśnięta. Z jednej strony jest w całości, natomiast druga strona jest obrócona 2-1 czyli oddzielamy po jednej parze przewody i obracamy je (zamieniamy miejscami)

Tak wygląda układzik połączony tasiemką z LCD zamontowanym już w otworze montażowym:


Układ jest niestety przystosowany do nowych samochodów i jedna rzecz nie pasuje do cali.
Tutaj widać ścieżkę ominięta przewodem, gdyż wiatrak 3 biegu w cali ma taki pobór prądu że ścieżka na druku sie wypali:


Tutaj mocowanie wyświetlacza LCD:


Tak wygląda poskładane:


A tutaj fotki z auta:




Jak widać, ja mam w sumie 5 przycisków. Jeden mam odwrotny czyli typ NC. Ten przycisk służy do restartowania układu (odłaczania mu zasilania). Krótkie naciśnięcie powoduje restart całości i przejście w tryb oczekiwania.
Podłączenie całości do instalacji elektrycznej też jest w miarę proste:
potrzebujemy

1. + (gruby przewód, bo będzie potrzebne nam do zasilania układu i zasilania wentylatora nawiewu)
2. -
3. (jak ktoś chce aby wyświetlacz ściemniał się ze ściemniacza oswietlenia deski to jeszcze potrzebujemy + z potencjometru oświetlenia)
4. rozcinamy przewód biegnący od przycisku włączającego klimę do przekaźnika klimy i obydwa końce doprowadzamy do układu.

Podłączenie :
pin 1 - jeden przewód włączania klimy
pin 2 - drugi przewó włączania klimy
pin 3 - wolny
pin 4 - + do wentylatora
pin 5 - pierwszy bieg nawiewu
pin 6 - drugi bieg nawiewu
pin 7 - trzeci bieg nawiewu

Trzeba też przeciągnąć 3 przewody do komory silnika dla czujników temperatury.
Tam dublujemy każdy przewód i mamy dwa razy po trzy przewody. Do każdej pary lutujemy czujnik temperatury dallas ds18s20 i jeden umiejscawiamy tuż przy silniku, drugi zaś gdzieś gdzie będzie mierzył temperaturę zewnętrzną (ja mam obok silniczka wycieraczek).

Tak podłączony układ zimą grzeje nam w aucie, latem włącza klimę i chłodzi, prędkość nawiewu ustala zależnie od różnicy temperatury rzeczywistej od temperatury zadanej.
Działa pięknie :)
_________________
Moje cacuszko.
 
 
Seweryno 
Aktywny forumowicz
wariat;p




Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 295
Skąd: Znienacka :P
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-04-08, 20:41   

Bajerant:)
Zachciało mu sie klimy to ma.
Climatronic-a też i ma.
Ciekawe co teraz bedzie?

Bravo za chęci i wykonanie:)
 
 
 
Bartek 
Klubowicz




Silnik: 20SEH
Wiek: 46
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 930
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2009-04-08, 20:51   

A dla ciebie dzięki za montaz klimy i pomoc w podłączeniu klimatronica :D
_________________
Moje cacuszko.
 
 
Sebass 
Forumowicz
C20XE...




Wiek: 39
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 58
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-04-13, 23:57   

Fajny bajer,napewno sporo pracy i wysiłku Cię to kosztowało,ale przy takiej skórze w środku climatronic to bajka , gratuluje :lol:
_________________
 
 
 
Bartek 
Klubowicz




Silnik: 20SEH
Wiek: 46
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 930
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2009-04-14, 16:08   

No działa pięknie, niestety jest problem. Czujnik temperatury jest w złym miejscu. nawiewy mam ustawione w górę, czujnik temperatury jest na dole pomiędzy przyciskami podgrzewania foteli. Czujnik wskazuje 25 stopni, zaś na wysokości szyi jest 14. Czujnik pójdzie pod sufit tylko czekam na ładną osłonkę bo już zakupiłem :)
_________________
Moje cacuszko.
 
 
calimaniak 
Świerzop




Wiek: 37
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 34
Wysłany: 2009-04-15, 09:32   

To juz wiem co bede robic jak tylko wolne bede miec :D Tylko wczesniej musze klime nabic :P
 
 
 
Bartek 
Klubowicz




Silnik: 20SEH
Wiek: 46
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 930
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2009-04-20, 17:37   

No, tak wygląda zabudowany czujnik temperatury w kabinie:



W końcu wszystko gotowe :)
_________________
Moje cacuszko.
 
 
Semena 
Wymiatacz forum





Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 06 Kwi 2008
Posty: 3794
Skąd: smoczygród
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-04-20, 21:40   

no Bartuś fotki fotkami ale teraz musimy osobiście sprawdzić jak to wszystko działa :>
_________________
Ktoś pogniótł mi skrzydła,Zabrał aureole,Pobrudził ręce...Byłam kiedyś aniołem,Pamiętasz?Dziś nie potrafie nawet,Powiedzieć gdzie leży niebo . . .
 
 
 
Bartek 
Klubowicz




Silnik: 20SEH
Wiek: 46
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 930
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2009-04-21, 08:45   

No to organizuj spota :)
_________________
Moje cacuszko.
 
 
Semena 
Wymiatacz forum





Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 06 Kwi 2008
Posty: 3794
Skąd: smoczygród
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-04-22, 09:49   

no przeca organizuje w najliższy weekend :lol: więc jest okazja byś przyjechał i sprawdzimy :mrgreen: po co czekać kolejny miesiąć ?
_________________
Ktoś pogniótł mi skrzydła,Zabrał aureole,Pobrudził ręce...Byłam kiedyś aniołem,Pamiętasz?Dziś nie potrafie nawet,Powiedzieć gdzie leży niebo . . .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group