To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Calibra Klub
Klub miłośników motoryzacji

Techniczne - Mechanik/elektryk ze Śląska/Małopolski

majner - 2009-07-04, 23:06
Temat postu: Mechanik/elektryk ze Śląska/Małopolski
Szukam kogoś, kto zna się na oplowskiej elektryce, sprawdzi czemu moja v-ka nie pali i nie zedrze ze mnie nie wiadomo jakiej kasy. Znacie kogoś godnego polecenia ?
Semena - 2009-07-05, 08:46

poproś o pomoc Jarka1111 złota rączka do calinek ;-)
Kiler - 2009-07-06, 06:21
Temat postu: Re: Mechanik/elektryk ze Śląska/Małopolski
majner napisał/a:
Szukam kogoś, kto zna się na oplowskiej elektryce, sprawdzi czemu moja v-ka nie pali i nie zedrze ze mnie nie wiadomo jakiej kasy. Znacie kogoś godnego polecenia ?


Witaj. Swieci ci check ?? Opisz dokladniej problem. Jakby co to moge pomoc. Nie mam neta z tp bo cos im sie pop*!##%$&& wiec (...) odbierz PW.

majnerka - 2009-07-06, 20:40

wróciła do żywych :mrgreen:
Wystarczyło przeczyścić styki w gnieździe przekaźnika pompy paliwa i odpaliła od kopa :)

Wszystkie błędy zniknęły wraz z odpaleniem :mrgreen:
Wystarczyło przeczyścić styki w gnieździe przekaźnika pompy paliwa i odpaliła od kopa :loves1: nasza słodka kruszynka

No ale zanim pojedziemy gdzieś dalej, to i tak 3ba troszkę nad nią popracować, więc póki co nie nadwyrężamy jej dobroci:)

marcin - 2010-03-06, 23:51

witam jestem nowym klubowiczem posiadam cali i mam problem z oświetleniem licznika nie świeci się proszę po pomoc dziękuje
samoyeds - 2010-03-07, 10:28

marcin napisał/a:
witam jestem nowym klubowiczem posiadam cali i mam problem z oświetleniem licznika nie świeci się proszę po pomoc dziękuje


Można by było do tego założyć nowego posta no ale skoro już tutaj pytasz, to powiem co trzeba zrobić: wyjąć zegary i sprawdzić żaróweczki. jeśli są dobre to szukać po kabelkach z którym coś jest nie tak więc miernik w rękę i do dzieła...

AQUA - 2010-03-08, 19:24

Mam też pytanie, ale z innej beczki, trzeba mi moją cali podpiąć do kompa i sprawdzić ABS (podobno jeden jest niepodłączony). Może ma ktoś jakiegoś znajomego co by na to popatrzył :lol:
Anonymous - 2010-03-08, 21:46

AQUA napisał/a:
Mam też pytanie, ale z innej beczki, trzeba mi moją cali podpiąć do kompa i sprawdzić ABS (podobno jeden jest niepodłączony). Może ma ktoś jakiegoś znajomego co by na to popatrzył :lol:

Aqua zapraszam Ciebie a raczej twojego męża do lektury.
http://www.forum.calibrak...topic.php?t=435

ABS

zwarcie pinów A i K w złączu diagnostycznym

12 - Rozpoczęcie procedury odczytu pamięci usterek / Brak błędów
16 - Zawór elektromagnetyczny przedniego lewego obwodu hamulca - uszkodzenie zaworu
17 - Zawór elektromagnetyczny przedniego prawego obwodu hamulca - uszkodzenie zaworu
18 - Zawór elektromagnetyczny tylnego obwodu hamulca - uszkodzenie zaworu
19 - Przekaźnik zaworu - napięcie zasilania<5V w czasie>20ms
25 - Prędkość kół
zębatych - nieodpowiednia ilość zębów lub wymiar koła
35 - Przekaźnik pompy - uszkodzony przekaźnik lub obwód przekaźnika
37 - Włącznik świateł STOP - uszkodzenie włącznika lub w obwodzie włącznika
39 - Czujnik przedniego lewego koła - brak lub słaby impuls z czujnika
41 - Czujnik przedniego lewego koła - uszkodzony czujnik lub obwód czujnika
42 - Czujnik przedniego prawego koła - brak lub słaby impuls z czujnika
43 - Czujnik przedniego prawego koła - uszkodzony czujnik lub obwód czujnika
44 - Czujnik tylnego lewego koła - brak lub słaby impuls z czujnika
45 - Czujnik tylnego lewego koła - uszkodzony czujnik lub obwód czujnika
46 - Czujnik tylnego prawego koła - brak lub słaby sygnał z czujnika
47 - Czujnik tylnego prawego koła - uszkodzony czujnik lub obwód czujnika
48 - Zasilanie pojazdu - napięcie zasilania niższe niż 9,4V
55 - Sterownik - uszkodzenie sterownika
56 - Linia transmisji danych - za niskie napięcie

To ta wtyczka.

Bo koszt podpięcia Calibry do kompa to minimum 100zł na dzieńdoberek a to na pewno nie koniec. A dzięki tej instrukcji obsługi można sobie samemu sprawdzić całą Cali.

Kiler - 2010-03-08, 21:51

Wlasnie, bledy mozna samemu sprawdzic, podjedz do Myslowic to popatrzymy na bledy
Ja placilem 2 lata temu 70 zl za podpiecie to techa, chcialem miec pewnosc ze to co zczytalem blyskami sie zgadza i teraz juz na kompa bym nie pojechal.

AQUA - 2010-03-08, 22:46

Już mi tak sprawdzał błędy i nic nie wyszło.
Anonymous - 2010-03-08, 22:50

Aqua mogę na to popatrzeć przy jakimś spocie nie ma problemu.
A co dzieje się z ABS-em??

samoyeds - 2010-03-09, 01:57

A ja dorzuce sprostowanie... nie wszystkie ABS-y mają sprawdzanie błędów... AQUA co Ci sie dzieje? zapala sie kontrolka od ABS-u? jak tak to jak sie zapali, to nie wyłączać silnika tylko zewrzeć piny A i K i wtedy sprawdzić. w momencie wyłączenia zapłonu błędy ABeeSa sie kasują same...
Anonymous - 2010-03-09, 11:40

Aqua wpadniesz na spota to Ci to sprawdzimy :-)
AQUA - 2010-03-09, 14:25

Jak go kupowałam to gość mi mówił, że abs są odpięte. Nie świeci żadna kontrolka i nigdy nie świeciła. Mi osobiście to nie przeszakadzo, ale z uwagi na męża wole to naprawić. Na razie robie blacharke i jestem bez auta, więc nie ma jak tego sprawdzić. Jak go dostane do soboty to zmolestuje męża, choć on jest cały chory jak ma coś mi w aucie robić.
marcin - 2010-03-11, 22:36

witam wszystkich mam problem zmieniam pasek rorządu i pompę wody i mam problem bo nie wiem jak mocno ma być na prężony pasek :?:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group