To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Calibra Klub
Klub miłośników motoryzacji

Techniczne - skrzynia biegów

sabi1975 - 2009-05-04, 15:47
Temat postu: skrzynia biegów
pojawił mi sie mały problem z biegami
piąty mi calkiem wybija a jak wrzucam wsteczny to zgrzyta niemiłosiernie co może byc tego przyczyną?? oby to nie był koniec skrzyni :-/

Semena - 2009-05-04, 23:14

rozmawiałam dziś z Preto,wspominał że ma to samo co Ty Sabciu,tak jak mówiłam Ci przez telefon,prawdopodobnie wyrobił się jakiś ząbek
jedź do mechanika to sprawdzić,bo jazda na czwórce to masakra,szczególnie w trasie,bo po kraku to pół bidy

waldi - 2009-05-09, 21:45

ja miałem kiedyś podobny problem a mianowicie 1 nie chciala wchodzic i wybijala a R zgrzytał, i mechanik kazal wymienic takie widełki co łączą skrzynie z lewarkiem i po wymianie dalej to samo i okazało się, że sprzęgło do roboty i po wymianie sprzęgła problem zniknął:)))
Semena - 2009-05-09, 22:03

najzabawniejsze jest to że mi od czasu do czasu też nie wchodzi 5 bieg,muszę wysprzęglić,wrzucić na luz i ponownie po chwili próbować jeszcze raz,ostatnio już dwa razy to samo mi się stało z jedynką
dziś na kanale wraz z mechanikiem znaleźliśmy kolejny powód wizyty - simering do wymiany bo cieknie mi płyn z pod skrzyni,uszczelka pod głowicą do wymiany oraz sworznie i drążki,pod koniec lata ponowna konserwacja zawieszenia :-?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group