To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Calibra Klub
Klub miłośników motoryzacji

Techniczne - centralny z pilota

Kiler - 2009-04-06, 20:40
Temat postu: centralny z pilota
Znalazlem opis kabli

Kod:
siłownik w drzwiach kierowcy:
pin / kolor / pin złącza w drzwiach/ pin centralki zamka
1 / czarno-czerwony / złącze X31 (drzwi-nadwozie): pin 10/ PIN 8 centralki ( (-) zamykania z pilota)
2 / czarno-żółty / X31:25/ PIN 7 centralki ( (-) otwieranie z pilota)
3 / brązowo-czerwony / X31:8 / PIN 2
4 / brązowo-biały / X31: 16/ PIN 6
5 / brązowy / X31:29/ masa


tylko ze na kablu 1 i 2 ktore znalazlem przy slupku jest + zamiast -
1. Czy tutaj jest blad czy dotyczy to alarmu ktory ma sterowanie centralnym przez + i powinienem sie wpiac pod 3 i 4 ??
2. Gdzie najlepiej podpiac zasilanie alarmu ??
3. Ktoredy idzie wygodnie przeciagnac 4 kable do wyja pod maske ??

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.

Bartek - 2009-04-29, 23:20

czarno-czerwony i czarno-żółty znajdziesz we wiązce idącej w progu obok kierowcy, tam jest masa i to jest sterowanie zamykaniem zamków + domykaniem szyb.
Kiler - 2009-04-30, 10:32

Bartek napisał/a:
czarno-czerwony i czarno-żółty znajdziesz we wiązce idącej w progu obok kierowcy, tam jest masa i to jest sterowanie zamykaniem zamków + domykaniem szyb.


Wszystko znalazlem, dziala cacy ;)

Guciu - 2013-01-18, 21:26
Temat postu: Problem z cetralnym zamkiem
witam.
jestem na forum tzw. świerzakiem więc muszę się podłączyć pod ten temat.

a mianowicie mam problem z centralnym zamkiem, kupiłem cali dwa miesiące temu i centralny z pilota działał bez problemu ale od kilku tygodni mam z nim problem, tzn auto otwiera sie za każdym razem z pilota jak je ręcznie zamknę ale z pilota już nie zamyka. ostatnio doszedłem do tego że jak lekko opuszcze szybę to po uzbrojeniu z pilota alarmu szyba się domyka i zamki się zamykają - także nie wiem co to może być.
jest opcja domykania szyb przy uzbrojeniu alarmu ale co ciekawe szyba podjeżdża tylko ze dwa centy i się zatrzymuje.

Miał ktoś z Was taki przypadek czy po prostu ja mam takie szczęście ??? :)

Kiler - 2013-01-25, 18:20

opcja domykania szyb dziala niezaleznie od centralnego zamka.
sprawdzales laczenie wiazek pomiedzy slupkiem a drzwiami tam gdzie sa zawiasy ?

Guciu - 2013-01-25, 18:54

Kiler - 2013-01-25, 18:20 napisał/a:
opcja domykania szyb dziala niezaleznie od centralnego zamka.
sprawdzales laczenie wiazek pomiedzy slupkiem a drzwiami tam gdzie sa zawiasy ?


nie sprawdzałem, a co możliwe że kable się przetarły czy coś innego mam szukać ????

Kiler - 2013-01-25, 20:18

miedzy drzwiami a slupkiem jest laczenie kostek, moze sie odkrecilo i poluzowalo.
ew. rozbierz drzwi i sprawdz wiazke. moze pada Ci przekaznik w sterowniku centralnego zamka

Guciu - 2013-01-26, 11:53

Kiler - 2013-01-25, 20:18 napisał/a:
miedzy drzwiami a slupkiem jest laczenie kostek, moze sie odkrecilo i poluzowalo.
ew. rozbierz drzwi i sprawdz wiazke. moze pada Ci przekaznik w sterowniku centralnego zamka



Działa :)
dzięki za pomoc, zrobiłem zworkę na kablach wg instrukcji ze stronki http://www.vectraklub.pl/...ektrycznych.htm i wszystko działa jak powinno.

Gutek - 2013-03-21, 23:09

No chyba jednak nie do końca wszystko działa...


łącząc kable raczej nie działa Ci już funkcja kiedy naciśniesz guzik na chwilke a szyby same jadą do góry... i jeszcze coś tam :) -musiał bym sobie przypomnieć (ale coś z zamykaniem i otwieraniem kiedy kierowca siedzi w środku i zamyka klamką od wewnątrz

Kiler - 2013-03-22, 02:39

a ja myslalem ze jeden z laczonych kabli to zamykanie auta z pilota a drugi kabel to domykanie szyb i wtedy nic sie na tym nie traci
Gutek - 2013-03-22, 11:50

no to spróbuj tak w calibrze zmostkować kabelki i zobacz czy będziesz mógł przytrzymać chwilkę guzik od szybki a ona sama dalej pojedzie w górę :P

wszystko jest tak jak napisałeś ... domykanie owszem działa-ale tracisz to co opisałem wyżej



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group