To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Calibra Klub
Klub miłośników motoryzacji

Techniczne - Uszczelka miski olejowej

Zimek - 2014-08-09, 18:37
Temat postu: Uszczelka miski olejowej
Cześć,
mam kolejny problem z C20XE, tym razem obrzygana miska olejowa, cały blok silnika jest suchy. Swego czasu kupiłem uszczelkę Gotze, mechanik wymienił i za jakiś czas znowu jest obrzygana, pomyślałem że mechanik chujowy więc zawiozłem auto do niby znawców Opla, Ci mi powiedzieli że w Calibrze są dwie uszczelki przedzielone blachą (o czym ten pierwszy mechanik być może nie wiedział i wymienił to co mu przywiozłem). Założyli więc dwie uszczelki Gotze, przejechałem parę kilometrów i już widać że cieknie lekko z boku i z tyłu. Z tego co mówili, to nie dawali żadnego silikonu bo nie ma takiej potrzeby, nie mówili też nic o tym że miska krzywa czy coś z blokiem jest nie tak, itp. Poczytałem trochę na necie i widzę że wiele ludzi ma z tym problem w Oplach, czy to jest aż taki problem założyć porządnie uszczelkę? Może jednak trzeba dać silikon na każdą uszczelkę? A może kupić oryginalną GM? :-|

yano - 2014-08-17, 11:09

Parę stów władowałem, żeby było sucho, wszystkie uszczelki wymieniłem, po dwa razy, różnych firm. Efekt, silnik zarzygany... Przywyknij.
Kiler - 2014-08-17, 16:52

Yano a dawales jeszcze silikon ?
yano - 2014-08-18, 21:53

Nie dawałem, bo jak mam to cholerstwo potem usuwać, to mnie szlag trafia.
Mam do usunięcia jeszcze jeden wyciek, gdzieś pod osłoną rozrządu, prawdopodobnie cieknie simering wału, to dam wszędzie silikon i tak będzie jeździła do złomowania...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group