To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Calibra Klub
Klub miłośników motoryzacji

Techniczne - Bicie kierownicą przy hamowaniu

slawkoman - 2014-07-24, 18:44
Temat postu: Bicie kierownicą przy hamowaniu
Witam! ;) Mam taki problem...otóż, ostatnio wymieniłem tarcze hamulcowe z przodu wraz z klockami w mojej calineczce...i hamuje dobrze, wszystko jest spoko, podczas hamowania kierownicą nie ściąga czy coś....ale ostatnio pojechałem w trasę i okazuje się że przy hamowaniu ze 120 km/h zaczyna mi bić kierownicą...zaniepokojony jestem...bo takie objawy są jak są krzywe tarcze...a ja mam nówki, oczywiście wszystko dobrze założone, tarcza odtłuszczona, piastę też wyczyściłem jak wkładałem tarczę...:) Słyszałem że problem może być w tym, że mam łożyska z przodu do wymiany...bo troszkę je słychać, ale czy to mogło by od tego zależeć? :( Proszę o pomoc, może mieliście kiedyś z takim czymś do czynienia? :D Pozdrawiam! :)
krychu - 2014-07-28, 16:51

witam tez mam taki problem i tez zmienialem tarcze a dodatkowo cos mi tak huczy-tlucze (tak jakby cos sie obciaralo w przednim lewym kole) ale tylko od 70 d0 80km/h i od 90 do 100km/h i cichnie co to jest? lozysko?
Kiler - 2014-07-28, 16:54

moze byc lozysko, jak nie sciagniesz kola to sie nie dowiesz
krychu - 2014-07-29, 16:44

sciaglem i nic nie widze (slady tarcia) troche te nadkole plastikowe wytarte w okolicy skrzyni biegow ale wydaje mi sie ze to przez poprzednie alusy (z bmw e30 oczywiscie sprzedalem i juz w garazu leza oryginalne ronale) to chyba lozysko ale zawsze wydawalo mi sie ze to huczy caly czas
slawkoman - 2014-07-30, 08:42

gdzieś właśnie też słyszałem, że jak się wymieni nawet tarczę, a jak jest łożysko...zużyte to bije kierownicą jakby tarcze były krzywe :)
Kiler - 2014-07-30, 12:56

bo jak lozysko bedzie wytarte to bedzie piasta miec luz i latac w lozysku
slawkoman - 2014-07-30, 14:31

czyli w sumie, mam racje, uświadomiłeś Mnie @Kiler, więc biorę się za wymianę łożysk przednich :D dziękuje! :)
Kiler - 2014-07-30, 15:07

niebieska jak rozbieralem to miala tak wyrabane polzyska ze piasta latala we wszystkie mozliwe strony, wiec jesli lozysko masz wytarte to piasta tez moze wymagac wymiany
slawkoman - 2014-07-31, 08:07

dokładnie, to ja całą piastę wymienię :) znaczy dwie, lewą i prawą :) Tak myślałem że to może być to, ale potrzebowałem jakiegoś potwierdzenia, dzięki! :P
Kiler - 2014-07-31, 08:14

sciagnij kolo, zaciski, tarcze i zobacz czy piasta lata
krychu - 2014-07-31, 18:47

spoko tak zrobie! dzieki za pomoc

[ Dodano: 2014-09-01, 08:21 ]
lozysko wydaje sie ze jest dobre a cos huczy dalej! Zauwazylem ze przy 80km/h jest najgozej i po skreceniu w lewo jest glosniej a gdy skrece w prawo to zupelnie ustaje. Nie widze zadnych sladow tarcia na nadkolu (jedynie plastikowe nadkole w okolicy skrzyni jest wytarte ale to chyba nie to) pomocy bo ten halas juz mnie wkur.....!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group