To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Calibra Klub
Klub miłośników motoryzacji

Techniczne - wiązka główna

yano - 2012-09-24, 22:46
Temat postu: wiązka główna
wie ktoś może czy ma znaczenie jeśli w wiązce np z lasta był immo a po przełożeniu jej do mojego złoma który tegoż immo nie miał będą jakieś problemy?
są na niej jakieś dodatkowe złącza, sterowniki lub inne bardziej skomplikowane pierdoły?
czy podpinam do niej tylko moje wyposażenie i co tam jeszcze dojdzie przy klimie i usz? ma ktoś pojęcie?

Bartek - 2012-09-24, 23:26

Zależy na jakiej zasadzie było rozwiązane immo w cali.
1. Jeżeli za immobiliser odpowiadał ECU to podpinasz nową wiązkę do starego ECU i bez problemu ruszy.
2. Jeżeli za immobiliser odpowiadał dodatkowy moduł to po podpięciu nowej wiązki bez tegoż modułu możesz mieć problem z odpaleniem cali.

A po co zmieniasz wiązkę ????

P.S.
Jeżeli tylko po to żeby klima ruszyła to odseparuj wiązkę klimy i dopnij do starej wiązki - prościej będzie.
Wiązka klimy to pikuś :)

Kiler - 2012-09-25, 09:04

Yano nie kombinuj z wiazka z immo bo sygnal z immo leci do ECU po kablu jakims kablu sygnalowym, chyba z ABSu.
po drugie, wiazka z lasta z immo ma dwa osobne przekazniki na pompe paliwa itd. rozni sie po prostu.
Zrob tak jak Bartek pisze, odseparuj wiazke klimy.

Abdul22 - 2012-09-25, 09:11

Z tego co ja wiem to każda calibra ma całą instalacje tylko cza poszukać wtyczki od strony alternatora
yano - 2012-09-25, 16:26

Nie każda jest taka sama, u mnie np nie ma w wiązce podłączenia poduch, wiem o przypadkach gdzie nie było ani grzanych foteli ani BC, i ogólnie jest ta wiązka inna, ma więcej tych złączy.
Szczerze to chciałem właśnie tą wiązkę wymienić, bo moja stara za bardzo traci prąd, i nie pomoże tu altek bo mam ich kilka i na każdym 13,7 max, kable są już na oko sfatygowane, izolacja się cała sypie.itp
Wiecie jakie złącza odpowiadały za immo, bo tak szczerze to nie jestem do końca pewny czy tam to immo jest?
z modułów to na wiązce zauważyłem coś od świateł, wydaje mi się,że to do cheka żeby pokazywał która żarówka padnięta, czy coś w ten deseń z tego co wyczytałem w sieci.

Kiler - 2012-09-25, 19:43

jak sa dwa przekazniki zamiast jednego pompy paliwa to wiazka jest pod immo
Bartek - 2012-10-01, 15:38

Jak masz fabrycznie jedną poduchę to nie będzie wtyczki dla drugiej. Wiem bo sam dokładałem poduchę pasażera to trzeba też sterownik airbag wymienić....
Wiązki do klimy też nie ma akurat a odseparować wiązkę klimy jest stosunkowo prosto.

yano - 2012-10-04, 15:33

A jest na wiązce jakiś sterownik od immo?
Kiler - 2012-10-04, 18:21

immo jest w ECU, sygnal leci po kablu z ABSu
yano - 2012-10-04, 20:02

jak ecu był bez immo to nie powinno być niespodzianek? tak pytam, bo puki co nie mam za bardzo kiedy przyjrzeć się dokładniej tej wiązce...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group